Протокол №2

ЛОКАЧИНСЬКА РАЙОННА РАДА

 

ПРОТОКОЛ №2

 

засідання Координаційної ради з питань місцевого

самоврядування при голові районної ради

 

 

                                                                                     17 січня 2017 року

 

                                                   Головував: Ковальчук Б.В. – голова районної ради                                                                                         

                                                      Присутні: селищний та сільські голови.

                                                      Запрошені: Дудечко В.Ф. – голова РДА, Попович

                      В.Г. – начальник управління фінансів

                      РДА, Дмитришин Я.О. – начальник

                      відділу  агропромислового  розвитку

                      РДА, Остапчук О.І. – завідувач  

                     Трудовим архівом Локачинського

                      району,        Лишук Р.В. – начальник   

                     Локачинського РС УДСНС України у

                      Волинській області, Панасюк М.С. –

начальник відділу інноваційної діяльності та комунального майна виконавчого апарату районної ради,

Комар О.С. – начальник відділу освіти, молоді і спорту РДА, Волик О.П. – завідувач сектору з питань цивільного захисту, правоохоронної та мобілізаційної роботи РДА, Демидюк В.І. – голова районної організації політичної партії «Українське об’єднання патріотів -Укроп».

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

 

1.     Про використання коштів місцевих бюджетів на виконання заходів районної програми розвитку особистих селянських господарств в 2016 році.

Інформує: Дмитришин Я.О. – начальник відділу агропромислового розвитку РДА.

2.  Про стан фінансування Трудового архіву Локачинського району.

Інформує: Остапчук О.І. – завідувач Трудовим архівом    Локачинського району.

3.     Про фінансування дошкільних навчальних закладів Локачинського району в 2017 році.

Інформує: Ковальчук Б.В.- голова районної ради.

4.    Про функціонування місцевих пожежних команд в районі.

    Інформує: Лишук Р.В. – начальник Локачинського РС УДСНС України у Волинській області.

5.     Про обласний конкурс проектів і програм, реалізація яких здійснюватиметься з використанням фінансових ресурсів бюджету розвитку обласного бюджету та про Порядок відбору інвестиційних програм і проектів, реалізація яких здійснюватиметься з використанням фінансових ресурсів бюджету розвитку обласного бюджету.

Інформує: Панасюк М.Є. – начальник відділу інноваційної діяльності та комунального майна виконавчого апарату районної ради.

6.     Різне.

 

1.СЛУХАЛИ: Дмитришин Я.О. – начальника відділу агропромислового

                          розвитку РДА,  про використання коштів місцевих бюджетів на виконання заходів районної програми розвитку особистих селянських господарств в 2016 році, яка  повідомила, що в 2016 році на виконання заходів програми розвитку особистих селянських господарств та програми  поліпшення племінних та продуктивних якостей тварин в особистих господарствах населення району виділено з районного бюджету по 15 тис.грн.  В зв’язку з тим, що в 2017 році немає можливості фінансувати ці програми з районного бюджету, запропонувала сільським головам передбачити кошти на їх фінансування.

ВИСТУПИЛИ: Дрозда О.П., Прокопчук Р.А.

Познякевич Р.В. – Крухиничівський сільський голова  запропонував створювати обслуговуючі кооперативи.

                            Координаційна рада ВИРІШИЛА:

Інформацію начальника відділу агропромислового розвитку РДА Дмитришин Я.О. про використання коштів місцевих бюджетів на виконання заходів районної програми розвитку особистих селянських господарств в 2016 році прийняти до відома.

2.СЛУХАЛИ: Остапчук О.І. –  завідувача Трудовим архівом    Локачинського

                       району, про стан фінансування Трудового архіву Локачинського району, яка повідомила  що в 2016 році 7 сільських рад не виділили кошти  для Трудового архіву.

 

ВИСТУПИЛИ: Ковальчук Б.В. – голова ради, який сказав, що Трудовий

архів Локачинського району був створений рішенням районної ради в 2002 році. В зв’язку з змінами в законодавстві в 2014 році, щоб не створювати в себе архіви, сільські ради делегували частину власних повноважень разом із передачею коштів (у вигляді іншої субвенції) з відповідних місцевих бюджетів до районного бюджету. Однак, на          утримання Трудового архіву в 2016 році не надали субвенцію районному бюджету  сім сільських рад, за які заплатила районна рада.  Якщо сільські ради відмовляються фінансувати Трудовий архів, то нехай ці функції виконують самі. Повідомив, що згідно кошторису на 2017 рік  Трудовому архіву необхідно 88 тис.грн. Зважаючи на те, що населення району становить 22 тис. осіб, запропонував встановити вартість послуг Трудового архіву на одного жителя району в розмірі 4 грн. на 2017 рік.

 

Координаційна рада ВИРІШИЛА:

        

         Сільським головам забезпечити надання субвенції районному бюджету на утримання Трудового архіву Локачинського району з розрахунку 4 гривні на 1 жителя в 2017 році та перерахувати заборгованість за 2016 рік.

 

3.СЛУХАЛИ: Ковальчука Б.В.- голову районної ради, про фінансування

                         дошкільних навчальних закладів Локачинського району в 2017 році, який сказав, що Законом України «Про Державний бюджет на 2017 рік» передбачено фінансування ДНЗ з місцевих бюджетів за погодженням з сільськими радами. Зважаючи на те, що 2017 рік мабуть буде роком об’єднання в громади, а процес передачі ДНЗ тривалий в часі, вирішено не розпочинати цю процедуру і лишити ДНЗ на фінансуванні місцевих громад. ВИСТУПИЛИ: Попович В.Г. – начальник управління фінансів РДА, яка

сказала, що в районному бюджеті на 2017 рік на виплату заробітної плати не вистачає 11 млн.грн. Висловила прохання до сільських голів передбачити кошти на співфінансування Трудового архіву, місцевих пожежних команд, фінансування ДНЗ і передбачити кошти на розчистку доріг.

Іус Б.Є. – Локачинський селищний голова, який сказав, що фінансування ДНЗ – це функція держави, селищна рада не зобов’язана її виконувати, так як має виконувати свої власні повноваження.

Ковальчук Б.В. – голова районної ради, який сказав, що державної субвенції на фінансування ДНЗ немає і якщо буде прийняте офіційне рішення селищної ради про припинення фінансування Локачинського ДНЗ, районна рада змушена буде фінансувати його з районного бюджету, але наскільки це буде можливо.

Дудечко В.Ф. – голова РДА, сказав що селищна рада не зобов’язана дофінансовувати ДНЗ, але повинна бути готова до того, що садок не буде працювати повний рік.

Таровська Л.М. – Озютичівський сільський голова внесла пропозицію зібрати нараду з сільськими головами, завідуючими ДНЗ і методистом відділу освіти, молоді та спорту.

Шевчук А.І. – Білопільський сільський голова запропонував районній раді прийняти звернення до НКРЕКП  щодо неправомірного збільшення тарифів на вуличне освітлення.

Координаційна рада ВИРІШИЛА:

 

Забезпечити фінансування ДНЗ в 2017 році з місцевих бюджетів.

 

4.СЛУХАЛИ: Лишука Р.В. – начальника Локачинського РС УДСНС України

                         у Волинській області про функціонування місцевих пожежних команд в районі, який сказав  що протягом 2016 року в Локачинському районі виникло 39 пожеж, внаслідок яких загинула 1 людина. Матеріальні втрати від пожеж склали 1 млн.641 тис.482грн. В районі на обліку 4 підрозділи місцевої пожежної охорони, які 25 разів залучались до гасіння пожеж в 2016 році. Проте є проблеми з недостатнім співфінансуванням цих підрозділів, забезпеченням паливно-мастильними матеріалами. На даний час через відсутнє фінансування МПО с.Шельвів і с.Привітне чергування не здійснюють. Висловив прохання сприяти у вирішенні питання щодо сталого фінансування та функціонування підрозділів місцевої пожежної охорони, забезпечити сільським головам наявність  протипожежного обладнання та водонапірні вежі напівгайками для забору води.

ВИСТУПИЛИ:  Волик О.П. – завідувач сектору з питань цивільного захисту,

                           правоохоронної та мобілізаційної роботи РДА, який сказав, що є два шляхи ліквідації  і запобігання надзвичайних ситуацій, резервний фонд - це гроші, і матеріальний резерв – це програма. Зразок програми в електронному варіанті  надіслано електронною поштою всім сільським радам, її повинні мати всі і користуватися нею. Попросив взаємного інформування з приводу виникнення надзвичайних ситуацій.

         Координаційна рада ВИРІШИЛА:

 

Інформацію про функціонування місцевих пожежних команд в районі прийняти до відома та забезпечити їх співфінансування.

 

5.СЛУХАЛИ: Панасюк М.Є. – начальника відділу інноваційної діяльності та

     комунального майна виконавчого апарату районної ради, про обласний конкурс проектів і програм, реалізація яких здійснюватиметься з використанням фінансових ресурсів бюджету розвитку обласного бюджету та про Порядок відбору інвестиційних програм і проектів, реалізація яких здійснюватиметься з використанням фінансових ресурсів бюджету розвитку обласного бюджету, яка наголосила, що термін подачі проектів Волинській обласній раді завершується 30 січня 2017 року о 16 годині.

 

Координаційна рада ВИРІШИЛА:

 

Інформацію про обласний конкурс проектів і програм, реалізація яких здійснюватиметься з використанням фінансових ресурсів бюджету розвитку обласного бюджету взяти до уваги.

6.РІЗНЕ.

СЛУХАЛИ: Демидюка В.І. – голову районної організації політичної партії

                    «Українське об’єднання патріотів - Укроп», який                 проінформував про те, що Фондом Ігоря Палиці в районі реалізовано проектів на 570 тис.грн.; 20 дітей, переможців обласних олімпіад, оздоровлено в таборі «Буковель»; двом дітям призначено іменні стипендії; виплачено 50.0 тис.грн. матеріальної допомоги  на лікування.

Також запропонував прийняти рішення Координаційної ради про направлення звернення до голови Волинської ОДА В.П.Гунчика щодо створення госпітального округу з центром у м.Вол.-Волинську а не у м.Нововолинську, до якого включений Локачинський район.

ВИСТУПИЛИ:  Ковальчук Б.В.- голова районної ради, який сказав, що таку

                 ж думку висловив на зустрічі з обговорення  створення Нововолинського госпітального округу, яка відбулася 12 січня 2017 року в Нововолинському міськвиконкомі.

 

                    Координаційна рада ВИРІШИЛА:

 

Звернутися до голови Волинської ОДА В.П.Гунчика щодо створення госпітального округу з центром у м.Вол.- Волинську.

 

 

 

 

Голова  районної ради                                                        Б.В.КОВАЛЬЧУК

Copyright © Локачинська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»