Протокол №5

 

ЛОКАЧИНСЬКА РАЙОННА РАДА

ПРОТОКОЛ №5

засідання Координаційної ради з питань місцевого

самоврядування при голові районної ради

 

04 жовтня 2018 року

 

Головував: Мазурок В.М. – голова районної ради.

Присутні: селищний та сільські голови.

Запрошені: Магновський В.А. - головний лікар КНП "Локачинський  районний центр первинної медико-санітарної допомоги", Мариняк Л.Г. – директор Локачинської ЦБС, Турелик С.О. –  начальник відділу Держгеокадастру у Локачинському районі.  

 

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

 

1. Про роботу закладів первинної медико-санітарної допомоги району.

Інформує: Магновський В.А. – головний лікар КНП "Локачинський   районний центр первинної медико-санітарної допомоги".

2. Про підписку періодичних видань на І півріччя 2019 року для сільських бібліотек-філій. 

Інформує: Мариняк Л.Г. – директор Локачинської ЦБС.

3. Про розміри земельного податку та орендної плати за земельні ділянки.

Інформує: Турелик С.О. - начальник відділу Держгеокастру у Локачинському районі.

4. Про організацію заготівлі  картоплі та овочів для лікувальних установ.

Інформує: Мазурок В.М. – голова районної ради.

5. Різне.

  Перед розглядом питань порядку денного голова районної ради Мазурок В.М. привітав  головного лікаря КНП "Локачинський   районний центр первинної медико-санітарної допомоги" Магновського В.А. з ювілеєм і вручив Подяку голови районної ради. Сказав, що Координаційна рада є консультативно-дорадчим органом, до складу якої входять голова районної ради, селищний, сільські голови, старости (в.о.старост). Наголосив на необхідності всім спільно з райдержадміністрацією працювати для людей, використовуючи всі можливості, в тому числі можливості народних депутатів  і депутата  обласної ради М.Я.Скопюка. Підкреслив, що у своїй роботі буде виконувати повноваження голови районної ради, відповідно до ст.55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», зокрема: представляти раду у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, трудовими колективами, адміністрацією підприємств, установ, організацій і громадянами, а також у зовнішніх відносинах відповідно до законодавства. Сказав, що органи місцевого самоврядування району мають працювати спільно.  Налаштований допомагати і вирішувати різні  питання. Запропонував всім свою співпрацю з надією на розуміння і підтримку.

 

1.СЛУХАЛИ:  Магновського В.А. – головного лікаря КНП "Локачинський

                            районний центр первинної медико-санітарної допомоги", про роботу закладів первинної медико-санітарної допомоги району, який проінформував присутніх про складну фінансову ситуацію в  установі. Зокрема, на заробітну плату, яка фінансується з медичної субвенції, до кінця року не вистачає 830 тис.грн., в тому числі працівникам ФАПів 280 тис.грн. Загальна нестача коштів до закінчення поточного року 1233,5 тис.грн. включаючи оплату електроенергії, газу, комунальних послуг, придбання медикаментів та інше. Сказав, що 4 вересня підписав наказ про наступне вивільнення працівників з 4 листопада в зв’язку з закриттям п’яти ФАПів. Підкреслив, що не прихильник закриття ФАПів. Запропонував прийти до консенсусу і вирішити, що робити з ФАПами. Сказав, що для того, щоб зберегти структуру, потрібна допомога, а це по 20-30 тис.грн. на  ФАП.

ВИСТУПИЛИ: Дрозда О.П., Багнюк М.П., Віннік Г.С., Патійчук В.А., Прокопчук Р.А.

Познякевич Р.В.- Крухиничівський сільський голова сказав, що правила гри треба виконувати. Якщо медпункт фінансується з медичної субвенції, то треба його так і фінансувати. Сільська рада і так допомагає: зробила ремонт, забезпечила паливом, закупила медикаменти.

Таровська Л.М. – Озютичівський сільський голова, сказала, що в ФАПах сіл Озютичі і Запусти теж зроблений ремонт, але в сільській раді коштів на заробітну плату працівникам ФАПів немає.

Іус Б.Є. – Локачинський селищний голова, сказав, що селищна рада допомагає в питанні закупівлі ліків, але фінансувати  заробітну плату медпрацівникам це абсурд. Для того, щоб бюджет наповнювався необхідно, щоб організації сплачували податки за місцем розташування і над цим потрібно працювати.

Мазурок В.М. – голова районної ради, сказав, що проти закриття ФАПів, а тому потрібно проводити соціальний діалог влади, людей і бізнесу і працювати над наповненням бюджету.

 

                   Координаційна рада ВИРІШИЛА:

 

Запропонувати постійній комісії з питань планування бюджету і фінансів, дотримання цінової і податкової політики та управління майном комунальної власності розглянути питання фінансування КНП "Локачинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги" при внесенні змін до районного бюджету у 2018 році і формуванні районного бюджету на 2019 рік.

 

2.СЛУХАЛИ: Мариняк Л.Г. – директора Локачинської ЦБС, про підписку

    періодичних видань на І півріччя 2019 року для сільських бібліотек-філій., яка проінформувала, що ЦБС на рік виділяється 60 тис.грн. на передплату періодичних видань і цього катастрофічно мало, так як вартість передплати постійно збільшується. Попросила допомоги у виділенні коштів на ці цілі, мінімум 1,5 тис.грн. для кожної бібліотеки – філії.

ВИСТУПИЛИ: Мазурок В.М., який запропонував підтримати дане прохання.

 

                Координаційна рада ВИРІШИЛА:

 

Рекомендувати сільським головам допомогти провести передплату періодичних видань для сільських бібліотек-філій на І півріччя 2019 року.

 

3.СЛУХАЛИ: Турелика С.О. – начальника відділу Держгеокадастру у

                        Локачинському районі, про розміри земельного податку  та орендної плати за земельні ділянки, який сказав, що ставки земельного податку встановлюються органами місцевого самоврядування до 25 грудня. Відділ лише реєструє земельні ділянки і вносить в Державний реєстр.

ВИСТУПИЛИ: Красовський І.М., Таровська Л.М., Патійчук В.А.

Мазурок В.М. - голова районної ради, який запропонував терміново переглянути ставки земельного податку з метою наповнення місцевих бюджетів в 2019 році і уникнення втрат.

 

                          Координаційна рада ВИРІШИЛА:

 

         Інформацію начальника відділу Держгеокадастру у Локачинському районі Турелика С.О. прийняти до відома.

 

 

4.СЛУХАЛИ: Мазурка В.М.- голову районної ради, про організацію заготівлі                картоплі та овочів для лікувальних установ.

ВИСТУПИЛИ: Красовський І.М. Віннік Г.С.

 

                     Координаційна рада ВИРІШИЛА:

 

Рекомендувати сільським головам забезпечити заготівлю картоплі та овочів для лікувальних закладів району та м.Луцька.

 

5.РІЗНЕ.   

ВИСТУПИЛИ:

Романюк І Б. – редактор районної газети «Селянське життя», яка повідомила присутніх про те, що в жовтні 2018 року завершується процес реформування  газети. Подякувала за співпрацю і розуміння.        

Мазурок В.М. – сказав, що відкритий для спілкування і при об’їздах сільських рад буде запрошувати працівників редакції для співпраці.

Прокопчук Р.А. – Конюхівський сільський голова, порушив питання руйнування комунальних доріг від руху великовагового транспорту під час збору урожаю.

Мазурок В.М. – голова районної ради сказав, що на комунальних дорогах потрібно встановлювати дорожні знаки.

Іус Б.Є. – Локачинський селищний голова, сказав, що схема розміщення дорожніх знаків на комунальних дорогах затверджується рішенням виконкому за погодженням з відділом поліції.

 

Голова  районної ради                                                        В.М.МАЗУРОК

 

Copyright © Локачинська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»