Яскравий приклад плідної співпраці трьох суспільних секторів впевнено демонструє кисилинська громада

 

А все почалося сім років тому, коли за осінньої дощової погоди у післяобідню пору до сільського будинку культури прийшло трохи більше, як чотири десятки небайдужих людей. Привело їх туди одне-єдине бажання – почати щось змінювати у своєму житті та житті своєї громади. І навіть холодне приміщення закладу культури було селянам союзником, бо спонукало до якнайшвидшого обговорення порядку денного та оперативного прийняття важливих рішень. А вони і справді виявились доленосними для віддаленого, забутого Богом і людьми, але такого мальовничого куточка нашого району. Цього вечора було створене найбільш дієве в Локачинському районі громадське об'єднання на чолі із енергійною, наполегливою та невтомною Галиною Віннік. За назву «Стохід» для громадської організації, яку запропонував тодішній сільський голова Адам Соколюк, її члени проголосували одноголосно.

Відтоді все закрутилось, наче в калейдоскопі. Червоною ниткою у діяльності громадської організації стала участь в обох фазах спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Спочатку в Кисилинському дитсадку-школі замінили всі вікна та двері на енергозберігаючі, потім в цьому ж приміщенні замінили та утеплили дах. Всі ці роботи вартували понад 340 тисяч гривень. Вже в 2011 році ГО «Стохід» знову перемагає у конкурсному відборі і отримує єдину для нашого району можливість реалізувати мікропроект за методом відтворення методології – за найменшого грантування в розмірі 16 тисяч гривень було зроблено ремонт приміщення ФАПу в с.Кисилин та значно поліпшено умови для медичного обслуговування на селі. Загальна вартість робіт та придбання обладнання становила понад 90 тисяч гривень.

Паралельно із реалізацією об’ємних проектів громада стає переможцем конкурсу міні-грантів «Громадська ініціатива в дії» Асоціації захисту прав молоді Волині в рамках проекту «Налагодження механізму реалізації громадських ініціатив у Волинській області» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Отримав життя невеликий проект «Через терни до зірок», який створив умови для розвитку фізичної культури через облаштування футбольного поля. Це дало можливість сільській молоді грати у футбол, тренуватися, розвивати власну футбольну команду, брати участь у районних, обласних змаганнях та спортивних фестивалях, започаткувати проведення традиційних спортивно-масових заходів на селі.

У 2012 - 2014 роках громадою сіл Кисилин та Твердині за підтримки ВОБФ «Європейський вектор» успішно реалізовано 7 проектів: «Сільські аматори – громаді» (пошиття сценічних костюмів для вокального гурту «Незабудка»), «Розфарбуй собі стілець» (придбання дитячих меблів для Кисилинського дитсадка), «Спільними зусиллями до покращення життя на селі» (ремонт вбиральні у Кисилинському дитсадку), «Утеплення та ремонт шкільної санітарної кімнати» (ремонт вбиральні у Кисилинській школі), «Батьківська любов і спільна турбота» (облаштування ігрового майданчика в Кисилинському дитсадку), «Збережемо медпункт – єдину установу в селі» (ремонт підлоги, заміна вікон та дверей у ФАПі с.Твердині), «Обгородимо кладовище – збережемо пам’ять про померлих» (зрізування дерев та встановлення огорожі на кладовищі в с.Твердині). І коштують всі ці добрі та корисні людям справи понад 60 тисяч гривень.

І зовсім нещодавно Кисилинська сільська рада стала переможцем конкурсу Волинської обласної ради та розпочала реалізацію проекту «Збережемо тепло – покращимо якість надання послуг сільському населенню». В рамках цього проекту придбано енергозберігаючі вікна та двері для концертного залу Кисилинського сільського будинку культури, будівельні матеріали, гардини. Проведення ремонтних робіт стане завершальним акордом цього проекту та створить належні умови для започаткування діяльності осередку громадської активності та сприятиме подальшому розвитку території Кисилинської сільської ради. Бо, крім соціальних та культурних закладів, є ще такі не менш важливі сфери життєдіяльності, як екологічна, інформаційна тощо. І лише високий рівень надання соціальних, консультаційних послуг сільському населенню зможе зробити громаду не дотаційною, а це значить - залежною, а самоокупною і самодостатньою в плані реагування на власні потреби.

Кисилинці прекрасно це розуміють, бо з власного досвіду знають, що кожна небюджетна (донорська) гривня веде за собою 3-5 гривень з інших джерел фінансування (коштів громадян, бізнес-структур, місцевого бюджету тощо). Лише на прикладі підготовки та реалізації проектів, спрямованих на вирішення значущих для громади проблем, можна спонукати всі три сектори суспільства – громаду, владу і бізнес – до взаємовигідної співпраці на рівних партнерських умовах. І неважливо, хто головніший чи хто більше коштів вклав, а важливо, щоб всі однаково були зацікавлені в отриманому результаті.

 

Copyright © Локачинська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»