Інформація Державногого підприємства "Українське державне аерогеодезичне підприємство"

Держане підприємство «Українське державне аерогеодезичне підприємство» пропонує свої послуги з розробки проектів землеустрою зі встановлення меж населених пунктів, а також схем землеустрою та техніко- економічних обґрунтувань використання і охорони земель населених пунктів.

Для чого вони потрібні? 3 часу розробки проектів формування територій сільських, селищних рад (1991-1992) пройшли значні зміни у житловій, виробничій та громадській забудові. Великі масиви цих земель залишились сьогодні поза юридичними межами сіл, селищ та міст. Крім того, методика розробки останніх не передбачала включення у межі населених пунктів значних територій виробничого призначення, існуючих на той час (господарчі двори, ферми).

Для вирішення проблем територіального самозабезпечення місцевої громади (а разом із тим – збільшення бази оподаткування і, як результат - доходної частини бюджету) необхідно чітко визначити та юридично закріпити межу населеного пункту, яка сформувалась як фактична на момент складання проекту, а також врахувати перспективи розвитку населених пунктів на найближчу перспективу. Це забезпечить реалізацію прав територіальної громади з регулювання земельних відносин на території, яка є просторовим базисом громади.

Як юридично обґрунтувати зміну меж? Підставою для встановлення меж населеного пункту у збільшеному (зміненому) розмірі у порівнянні з Проектами формування територій сільських, селищних рад може бути або новий Генеральний план або Схема землеустрою та техніко-економічне обґрунтування використання і охорони земель населеного пункту.

Відповідно до ст. 173 Земельного кодексу України проекти землеустрою щодо зміни меж населених пунктів розробляються з урахуванням генеральних планів населених пунктів. В той же час, п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України №5003-УІ від 21.06.2012 передбачає, що межі населених пунктів, не встановлені в натурі (на місцевості) на час набрання чинності цим Законом за проектами землеустрою щодо встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних утворень, можуть бути встановлені без розроблення (зміни) генеральних планів населених пунктів. Площа населених пунктів у такому разі має відповідати тій, що зазначена у схемах землеустрою і техніко-економічних обґрунтуваннях використання та охорони земель адміністративно-територіальних утвореннь.

Якщо на населений пункт відсутні новий генеральний план та схема землеустрою, ми можемо розробити в комплексі Схему землеустрою та техніко-економічне обґрунтування використання і охорони земель населеного пункту, а також Проект встановлення його межі. У випадку, коли проект встановлення меж населеного пункту розроблявся раніше, але не був затверджений через зміни у законодавстві чи непогодження суміжними радами, - можливе доопрацювання проекту землеустрою на новій законодавчій базі.

Робота зі встановлення меж та розробки схем землеустрою виконується на базі геоінформаційних технологій та з використанням актуальних ортотрансформованих космічних знімків або аерофотознімання на базі як літака (з камерою З-БАБ-І), так і БПЛА (Безпілотних літальних апаратів). Це дозволить використовувати отримані у електронному вигляді матеріали для якісного ведення земельного обліку та управління земельними ресурсами.

Крім того, пропонуємо Вам виготовлення оновленої цифрової картографічної основи масштабу 1:2000 для розробки містобудівної документації (генерального плану та плану зонування) на базі актуальних ортофотопланів у геоінформаційному форматі згідно вимог Закону України «Про регулювання містобудівної документації».

Якщо у Вас вже є питання з розроблення проектів землеустрою та інше - звертайтеся, наші кваліфіковані працівники з радістю Вас проконсультують та допоможуть у їх вирішенні.

Ми виконуємо й інші землевпорядні, топографо-геодезичні та картографічні роботи. При необхідності – звертайтесь за додатковою інформацією.

 

Copyright © Локачинська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»