Залучення резервістів Збройних Сил України на навчальні збори

До уваги громадян 

щодо залучення резервістів Збройних Сил України на навчальні збори!

У відповідності до вимог статті 17 Конституції України та статті 26² Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” військовослужбовці при звільненні в запас зараховуються до військового оперативного резерву в обов’язковому порядку.

Зараховані до оперативного резерву військовослужбовці, приписуються до військових частин в яких вони проходили службу (або інших військових частин за своєю військово-обліковою спеціальністю) та можуть залучатись на збори з резервістами в цих військових частинах. У 2016 року такі збори  проведено у 4 військових частинах, а у Волинській області проводились навчальні збори у липні минулого року у ході військових навчань «Літня гроза-2016».

У 2017 році сплановано проведення навчальних зборів з резервістами військових частин.

Навчальні збори сплановано провести на військових полігонах. Термін проведення зборів – 30 діб.

Військовими комісаріатами Волинської області проводяться заходи щодо оповіщення, виклику, проходження медичного огляду та залучення на навчальні збори усіх резервістів оперативного резерву.

На відміну від проходження зборів призов резервістів на військову службу здійснюється у разі оголошення мобілізації. В такому випадку, резервіст зобов’язаний прибути до своєї військової частини протягом 24 годин  самостійно або за допомогою військового комісаріату.

Система привілеїв та пільг для резервістів, які будуть залучені

на збори з резервістами (раз на рік).

Резервісту компенсується:

середньомісячна заробітна плата  на підприємстві за той час. що він перебував у військовій частині.

Військовими комісаріатами здійснюється доставка резервістів до місць проведення зборів і у зворотному напрямку. Якщо резервіст прямує на навчальні збори до військової частини самостійно, та йому компенсуються гроші за проїзд до військової частини, а також у зворотному напрямку.

Резервісту виплачуються (в залежності від військового звання):

         грошова виплата  за діб підготовки: від 4 800 до 6 400 грн. ( у 216 році за

10 діб підготовки резервісти отримували до 700 грн., за 30 діб підготовки мали б отримати до 2 100 грн., - у 2017 році грошову виплату буде збільшено в порівнянні з минулим роком в 2-3 рази);

         добові за кожен день перебування у військовій частині - від 6 до 15 грн. за кожен день ( в залежності від військового звання);

         тим, які на день призову на збору не працюють - одна мінімальна заробітна плата на місяць - 3 200 грн.(у 2017 році);

         одноразове грошове заохочення за підсумками року (тим, хто виконав програму зборів - від 1 600 до 3 100 грн.;\

         Резервісту на весь період виконання обов’язків служби у військовомуу резерві (час проведення зборів) гарантується:

         збереження робочого місця;

         державне страхування, безкоштовне медичне забезпечення.

         За 30 днів зборів у 2017 році резервіст у підсумку отримає понад 10 000грн., з них:

         одразу по закінченню зборів - від 5 000 до 7 000 грн. (в залежності від військового звання та з урахуванням добових за кожен день перебування на навчальних зборах) - буде збільшено в порівнянні з минулим роком в 2-3 рази (добові не зміняться):

         працюючі резервісти, крім того, отримають середньомісячну заробітну плату на своєму місці роботи (праці) за той час, що вони перебували у військовій частині (не менше 3 200 грн.);

         а непрацюючі резервісти - одну мінімальну заробітну платню на місяць в розмірі 3 200 грн. ( у 2016 році зазначена сума складала 1286 грн., яку у 2017 році сплановано збільшити в 2,5 рази до 3 200грн.);

         за підсумками року (тим, хто виконав програму зборів) - від 1 600 до 3 200грн. (в залежності від військового звання).

         Крім того, резервісти отримають можливість зустрітися зі своїми бойовими товаришами, удосконалити свої військові навички, практично виконати стрільби з бойової зброї, стрибки з парашуту тощо.

Із закінченням особливого періоду, резервісти звільняються зі служби у військовому оперативному резерві та в добровільному порядку можуть укласти контракт на проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України у військовій частині за їх вибором.

За додатковою інформацією звертатися за адресою: Локачинський районний військовий комісаріат, смт. Локачі, вул. Героїв Майдану, 38. Тел.. 2-23-79».

 

Copyright © Локачинська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»